Menu

Art Stations Foundation

Identyfikacja wizualna

Art Stations Foundation

Art Stations 50 50 swoją formą oraz ofertą stanowi połączenie przestrzeni człowieka z przestrzenią sztuki najwyższego światowego poziomu. Jest to projekt wpisujący się w ideę 50 50 autorstwa Grażyny Kulczyk i w formie graficznej jest jej podporządkowany. Podstawowy element znaku to symbol opisujący przestrzeń marki, która wyrażona jest przez syntezę dwóch kolorów. Art Stations 50 50 łączy w równych częściach sztukę z człowiekiem, co przedstawiają: kolor fioletowy – sztuka, oraz kolor szary – symbolizujący ideę człowieka, jego jaźń. Linia i jeden punkt dopełniają znak o symbol idei Art Stations 50 50.

Poprzez sztukę, poszerzanie horyzontów i uaktywnianie w ludziach tego,co w nich najlepsze, stara się budować społeczeństwo bardziej kreatywne, świadome i wrażliwe. Celem Art Stations Foundation jest inspirowanie, koordynowanie i finansowanie działań propagujących współczesną kulturę i sztukę oraz wspieranie rozwoju i promocja młodych artystów, których prace prezentowane są w towarzystwie uznanych już twórców. Fundacja jest częścią idei 50 50.

Elementy te nawiązujące w swoim charakterze do systemu komunikacji transportu publicznego zaprojektowanego przez Harryego Beck’a, reprezentują poziom sztuki. Pierwszym elementem jest linia (jedna lub więcej w zależności od potrzeby). Drugim, naniesione na nią punkty. Linie w bezpośredni sposób nawiązują do planów systemów metra wielkich metropolii, lecz są wzbogacone o czynnik ludzki wynikający z historii rozwoju człowieka (swobodne prowadzenie linii charakteryzuje kręte drogi ewolucji, a z drugiej strony wolną wolę ludzką i chęć wytyczania nowych ścieżek). Punkty w tym przypadku symbolizują następstwo przemierzonej drogi w sensie fizycznym jak i umysłowym (medytacja, natchnienie, świadomość)

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!