Menu

Beton Fundacja

Identyfikacja wizualna, Druk

Logotyp i identyfikacja dla Beton Fundacji, Beton Film Festival i warsztatów Betonik to było coś co chcieliśmy zrobić od dłuższego czasu. Lubimy pracować dla podmiotów kulturalno-edukacyjnych a ten temat wyjątkowo nas poruszył. Jakże blisko jest od idei modernizmu, nauk Le Corbusiera do funkcjonalnego projektowania w duchu szkoły szwajcarskiej.

Poszukiwaliśmy form, które jednoznacznie narzucały skojarzenia z działalnością Fundacji Beton ale nie ograniczały ich do samego surowego materiału jakim jest beton. Kierunki i zainteresowania wokół, których porusza się Fundacja są zdecydowanie szersze i zaczynają się w początkach XX wieku i modernistycznej spuścizny by w końcu zagubić się pośród różnych form przedstawienia architektury w dziełach kultury, filmach, grach komputerowych czy sferze projektów niezrealizowanych, futurystycznych projektów marzeń.

Znak oparliśmy na corbusierowskim rysunku modulora – schematycznym i uniwersalnym przedstawieniu proporcji ludzkiego ciała w architekturze i przestrzeni. Uprościliśmy oryginalny rysunek mistrza do kół i półkoli doprowadzając te organiczne kształty do form nasuwających skojarzenia z literą B. Pozostawiliśmy oryginalną kolorystykę modulora, która dzięki wyrazistości buduje język brandu i daje możliwości tworzenia różnorodnego i silnego, konkretnego przekazu. Rozbicie tych form na półkola i rozstawianie ich po layoutach to niekończąca się zabawa przypominająca budowanie z klocków. Wszystkie layouty oparte są na wynikających z języka brandu wariacjach na temat sylwetek człowieka w różnych pozycjach przedstawionych przy pomocy niebieskich i czerwonych kształtów bazowego znaku. Zabawa, która z jednej strony jest estetycznym zabiegiem a z drugiej strony w zestawieniu z fotografiami betonowego dziedzictwa nasuwa skojarzenia z najlepszym okresem w projektowaniu XX wieku, z detalem architektonicznym czy dobrym designem codziennego użytku lat ’50 i ’60.

Identyfikacja dla bazowej Beton Fundacji, jak również dla projektów Beton Film Festival i Betonik (warsztaty dla dzieci) to ten sam spójny i czytelny język wizualny brandu. To rozwiązanie gotowe do komunikowania wielu treści oscylujących wokół zainteresowań Fundacji Beton.

Font, którego użyliśmy to Zigfrid zaprojektowany przez Mateusz Machalskiego o widocznej inspiracji niemieckim liternictwem. Proste, funkcjonalne liternictwo ma architektoniczny sznyt i idealnie komponuje się z purystycznym i brutalnym betonem.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!