Menu

Food Project by Stary Browar

Kampania, Identyfikacja wizualna, Ilustracja, Druk

Food Project by Stary Browar

Przygotowanie identyfikacji akcji marketingowej dla Starego Browaru wymagało szerszego spojrzenia na wiele aspektów. Mówiąc o ofercie gastronomicznej tego miejsca, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wyjątkowość. Strefa kulinarna Starego Browaru właśnie taka jest – większość kawiarni i restauracji to projekty autorskie, mające swoich własnych szefów kuchni.

Akcja, która będzie pokazywana na wszystkich nośnikach reklamowych w Starym Browarze, potrzebuje silnego aspektu wizualnego, musi przyciągać, nie być nachalna, tylko smaczna. Wykorzystywana długofalowo, wymaga otwartej identyfikacji, możliwości łatwego uzupełniania o kolejne elementy. Jak wyjść poza sztampowe ramy i stworzyć coś, co wpisze się w istniejący już system wizualny Starego Browaru, jednocześnie prezentując świeże podejście do tematu? Projekt powinien wywoływać miłe skojarzenia, być przyjazny, ciepły, po trosze swojski. Do tej pory zauważany był spadek sprzedaży zarówno w restauracjach sieciowych, jak i kuchniach autorskich, co zdecydowanie wymagało zmiany. Poza stroną wizualną, identyfikacja powinna przede wszystkim spełniać rolę użytkową i być po prostu skuteczna.

Stworzyliśmy więc otwartą identyfikację wizualną całego wydarzenia, ilustracje oraz autorską typografię dla akcji. Projekt obejmował także przygotowanie ilustrowanych logotypów marek gastronomicznych, obecnych w Starym Browarze, „jedzeniowej mapy” oraz materiałów reklamowych akcji.

Przede wszystkim zależało nam na odejściu od typowych rozwiązań graficznych, które kojarzą się z akcjami sprzedażowymi. Zamiast robić identyfikację, wykorzystującą medium fotograficzne, czyli to, co robi konkurencja, posunęliśmy się o krok dalej i stworzyliśmy system, który wykorzystuje specjalnie przygotowane na tą okazję smaczne ilustracje. Do współpracy zaprosiliśmy Jacka Ambrożewskiego, młodego ilustratora z kilkoma sukcesami na koncie. Ilustracje nie tylko wykorzystują elementy sześcianu z logotypu, co jest istotą wizualną marki Stary Browar, ale swoją estetyką i unikatowością przyciągają odbiorców.

Poza wyjątkową oprawą graficzną powstała także mapa jedzeniowa Starego Browaru. Kluczowy był fakt, aby klienci i goście mogli szybko i łatwo znaleźć restaurację, którą wybiorą. Mapa porządkuje restauracje pod kilkoma kryteriami, np. pory dnia czy rodzaju kuchni. Istotny jest też czas dotarcia do restauracji – musi być jak najkrótszy. Mapa, którą przygotowaliśmy, sprawdziła się świetnie – prosta i logiczna struktura pozwala szybko znaleźć restaurację, do której chcemy się udać. Otwarta forma graficzna pozwala na łatwe uzupełnianie jej o nowe promocje czy miejsca. Ponadto, jest dodrukowywana każdego tygodnia. Jej kolejne edycje znikają w szybkim tempie, a ludzie zabierają ją do domu, traktując jak obiekt, który fajnie jest posiadać, podobnie jak nasze plakaty. Najemcy, z pozoru sceptyczni co do stosowania ilustracji w komunikacji sprzedażowej zamiast użycia zdjęć czy pasków sponsorskich, zaufali nam i finalnie są bardzo zadowoleni. Nie ukrywamy, że dzięki projektowi nastąpił znaczny wzrost sprzedaży w strefie gastronomicznej Starego Browaru.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!