Menu

Hotel Amnesia

Kampania, Identyfikacja wizualna, Ilustracja, Druk

Hotel Amnesia w Lizbonie to nieistniejące miejsce, wymyślone na potrzeby komunikacji Young Creatives Eurobest 2012. Logotyp, identyfikację hotelu i całą szatę graficzną kampanii, w tym wszystkie ilustracje na plakaty i ulotki, drukowane w formie paragonów stworzyliśmy wykorzystując zazwyczaj nieużywany i omijany w projektowaniu font Times New Roman.

Komunikacja polskich pre-eliminacji konkursu Young Creatives Eurobest 2012 miała być w swoim założeniu angażująca, przełamująca sceptycyzm o wyrazistym, spójnym i wyróżniającym się designem. Jako formułę designerską przyjęliśmy platformę fontu Times New Roman. Korzystając z tego niewykorzystywanego w projektowaniu graficznym kroju stworzyliśmy cały świat ilustracji, logotypów, przesyłek, ulotek, a nawet paragonów, drukowanych na drukarkach fiskalnych. Wszystko w Times New Roman. No, może poza monetą o wartości 10 eurocentów, ale…nobody’s perfect.

Dzięki tym działaniom, font i język graficzny wykorzystany w niestandardowy sposób, przyczynił się do powstania spójnej, przyciągającej uwagę komunikacji, dobrze przyjętej przez swoją trudną grupą docelową. Ostatecznie aż 34 firmy zgłosiły swoje zespoły do konkursu! Potem była świetna impreza ze zwycięskim teamem z Polski w hotelu Amnesia na after after party. Nie pamiętasz?

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!