Menu

Koperski

Identyfikacja wizualna, Druk

Rynek pogrzebowy w Polsce skutecznie opiera się zmianom wizerunkowym. Trendy branżowe nie podlegają zasadom rewolucji – jeśli się zmieniają, to za sprawą powolnych ewolucyjnych procesów. Wykładnikiem przemian w branży są przemiany społeczne. Patrząc z perspektywy na rynek usług pogrzebowych wyraźnie widać, że komunikacyjnie pozostał w tyle za resztą biznesu rodzącego się na początku lat 90. Trzyma się na uboczu zmian kulturowych i społecznych. Na branżę nie wpływają nawet działania kościoła prowadzące do unowocześnienia form komunikacji (nowoczesna architektura, komunikacja z młodzieżą). Zasłania się wymogami tradycji, które nie mają odniesienia do rzeczywistych form wytwarzanych przez kulturę, historycznie i obecnie. Firma Koperski jest jedną z najstarszych na polskim rynku. Od samego powstania w roku 1937 po dziś dzień jest to firma rodzinna. Wyznacza jakość i kierunek zmian w polskiej branży pogrzebowej od wielu lat. Począwszy od jakości oferowanych usług, po obsługę klienta – działają zawsze na najwyższym poziomie.

Rodzina Koperskich zwróciła się z prośba o stworzenie znaku okolicznościowego. W wyniku procesu projektowego powstał nowy logotyp marki Koperski wraz z całym systemem identyfikacji, przez wszystkie materiały graficzne, ale również druki wrażliwe – klepsydry oraz afisze pogrzebowe.

Znak marki inspirowany jest ozdobnymi inicjałami, dekoracjami marginalnymi oraz iluminacjami dawnych rękopisów. Przekładając tę inspiracje na współczesność odnosimy się nie tylko do jej funkcji dekoracyjnych – podkreślamy też tradycję i rangę marki, która istnieje 80 lat. Tworzymy nową kartę historii dla nowoczesnej firmy z długoletnią tradycją. Nowy znak jest syntezą tradycji i nowoczesności.

Dodatkowo z okazji jubileuszu 80-lecia powstania firmy KOPERSKI powstał znak okolicznościowy. Zbudowany jest on w oparciu o sygnet, który jest monogramem – pierwszą literą nazwiska założyciela firmy – Władysława KOPERSKIEGO. Jest filarem całej identyfikacji i nadaje jej charakteru. Oprócz niego zawiera nazwę firmy z dopiskiem o charakterze działalności oraz hasło – 80 lat tradycji. Stosowany jest wszędzie tam gdzie warto jest podkreślać długą tradycję marki.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!