Menu

Mikrogorzelnia

Identyfikacja wizualna, Druk

Mikrogorzelnia to nowa marka z segmentu alkoholi premium założona przez 12 przyjaciół. W identyfikacji chcieliśmy podkreślić zarówno oddolny, nieformalny charakter jej powstania, jak i wysoką jakość oferowanych produktów.

Logotyp Mikrogorzelni metaforycznie przedstawia mit założycielski marki. Zaprojektowaliśmy formę, w której każdy z dwunastu wspólników reprezentowany jest przez cyfrę 1, ponieważ każdy z nich jest odmienną, wyjątkową osobowością, jednak tak samo ważną. W efekcie powstała dynamiczna forma, splot cyfr przypominający słońce, a jako jego fundament litera M. Litera M zawiera ponadto wcięcie przypominające kieliszek.

 

Pierwsze dwa produkty wprowadzone przez Mikrogorzelnię na rynek to wódka czysta żytnia oraz gin z polskich botaników. Podkreślając identyfikację wizualną marki, postanowiliśmy w designie opakowań połączyć czystą, prostą etykietę frontową, z psychodeliczną ilustracją wewnątrz butelki. Każdy z założycieli marki wybrał jeden z atrybutów, z których została zbudowana ilustracja towarzysząca wódce. Ilustracja dotycząca Ginu opowiada natomiast o składnikach, zawiera wizerunki wszystkich 11 polskich botaników użytych do stworzenia unikatowej receptury.

Każda z etykiet jest ręcznie numerowana, zawiera dedykowany serii znaczek. Opakowania zawierają elementy tłoczone, lakierowane podkreślające charakter marki premium.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!