Menu

Mustache Warsaw

Identyfikacja wizualna, Druk, Wayfinding, Web

Mustache.

Marka, którą utożsamiamy z silną osobowością i dużą rozpoznawalnością na rynku fashion (e-commerce). Przyszedł czas, kiedy jej tożsamość i potrzeby przerosły podstawy i założenia sprzed kilku lat. Oczekiwania klientów wzrosły, efekty pracy zaczęły przekraczać granice. Cele, które wcześniej wydawały się odległe, są teraz na wyciągnięcie ręki. Dokładnie ten moment, moment usadowienia się stabilnie na polskim podwórku modowym, wymaga potwierdzenia tej pozycji. Pokazania, że myśląc o modzie ulicznej, żadna marka nie zrobi tego lepiej. Bo Mustache to już nie jest chłopięcy wąsik. To biznes dojrzałych facetów z łobuzerskim błyskiem w oku, których najlepiej określa jedno słowo – kreatywność.

I ta właśnie kreatywność podczas kolejnych etapów briefu pozwoliła nam wspólnie stwierdzić, że rozwój marki i tego, jak ma być komunikowana, wymaga zmian większych niż tylko lifting aktualnego znaku. Mustache to przecież poza platformą e-commerce szereg innych aktywności. W składki marki wchodzą incjatywy, takie jak Mustache Yardsale, Mustache DIY czy Mustapaper i to nie są ostatnie projekty, które powstaną pod ich szyldem.

Proponując zmianę logotypu, a co za tym idzie, tworząc cały system identyfikacji wizualnej dla Mustache, chcemy podnieść jej wartość. Zmienić jej język, uporządkować komunikat. Używane powszechnie i zużyte nieco wąsy zamieniliśmy na ich ikoniczny symbol. Przywołują one teraz skojarzenia nawiasu (w końcu w skład parasola Mustache wchodzi kilkanaście projektów) czy wieszaka. Wąsy biorą w nawias to, co chcą nam przekazać. Wszyscy przecież wiemy, że Mustache to dobre ciuchy, dobre życie. Czy chcemy wiedzieć więcej?

Dodatkowy przekaz w nawiasie pokaże, opowie, uzmysłowi. Setki rozwiązań i zastosowań tej identyfikacji pozwoli nam stworzyć nowy, jasny i jednocześnie ciekawy język. A co najważniejsze – język, którym mówią założyciele marki Mustache – Konrad i Patryk. Nawiązujemy do klasyki i operujemy estetyką, która jest ponadczasowa. To logo, które jest blisko ulicy jak Hip-hop i eleganckie jak magazyn Monocle jednocześnie. Nawiązuje formą do klasycznego projektowania lat 80, w duchu Karola Śliwki czy Stefana Kancheva. Niesie w sobie miks doświadczenia, podwórkowej pewności siebie i poczucia przynależności do wybranej grupy. Grupy kreatywnej, która z jednej strony wymaga, z drugiej dużo daje.

To połączenie klasycznego kroju liter z dyskretnym, ale mocnym znakiem, nadaje marce nowego znaczenia. Mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko fajne ciuchy i lifestyle – i o tym mówi ten czytelny, choć nieoczywisty znak. Mustache to marka, która dojrzewa wraz ze swoimi klientami, jest brandem „po studiach”, który odnajdzie sie na domówce z grillem nad basenem i bankiecie po wernisażu w Zachęcie.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!