Menu

Narodowy Instytut Audiowizualny

Identyfikacja wizualna, Druk

Narodowy Instytut Audiowizualny

Narodowy Instytut Audiowizualny przeniósł się do nowej siedziby. Nowy budynek na warszawskim Służewiu Nad Dolinką umożliwia publiczności aktywne korzystanie z archiwów i bibliotek Instytutu zwanego w skrócie NInA. Instytut w swoim założeniu miał być miejscem otwartym i multimedialnym. Wraz ze zmianą siedziby i otwarciem, przyszła potrzeba zbudowania nowej relacji z użytkownikami. Projekt powstał we współpracy z firmami ThinkDO Studio oraz DIZKO Design Management, które odpowiedzialne były za wypracowanie strategii komunikacji NInA oraz przeprowadzenie audytu designu. Poproszono nas o uporządkowania strony wizualnej instytucji oraz przygotowanie projektów zespajających branding poszczególnych projektów statutowych NInA. Pozornie dalekie od siebie serwisy takie jak Dwutygodnik czy Ninateka miały zostać w warstwie brandingu połączone w sposób subtelny nadający im markę parasolową NInA przy jednoczesnym zachowaniu ich zupełnej niezależności. Założeniem takiego uporządkowania nie był bynajmniej rebranding ani zmiana podstawowego logotypu Instytutu.

Długi etap analiz i konsultacji ze sporym gronem zarządzających poszczególnymi projektami ze strony klienta doprowadziły nas jednak do wniosków, że znak NInA należy nieznacznie zmienić, aby przez lata mógł długo funkcjonować jako nadrzędny logotyp dla całego Instytutu. Ostatecznie wynikiem poszukiwań i długotrwałych rozmów o potrzebach i przyszłości NInA postawiliśmy na zmianę znaku na koło z wpisanym trókątem symbolizującym przycisk „play” a jednocześnie będącym „call to action” przypisanym nie tylko jako metka do logotypów poszczególnych projektów, ale również jako część całej nowej identyfikacji opartej na siatce modułowej zakładającej korzystanie z kół i trójkątów jako elementów budujących wszystkie możliwe komunikaty graficzne potrzebne do opowiedzenia o działalności NInA.

Całość projektu oparta jest o krój pisma Sanuk Pro, jednakże w wybranych sytuacjach dopuściliśmy rozwiązanie pozwalające na użycie dodatkowego kroju pisma. Jest to wskazane jeżeli takie użycie pisma wzmocni komunikat. Można go zastosować np. do zapisu utworu z archiwum Ninateki, Nazwiska autora, nazwy projektu, cytatu, hasła reklamowego.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!