Menu

PISF

Identyfikacja wizualna, Ilustracja

Jak wiadomo od wieków, podstawowym narzędziem do przedstawienia różnych procesów, zjawisk, danych i faktów jest prezentacja. Gala pt. „10 lat emocji” z okazji okrągłej rocznicy PISF-u, prowadzona przez Krzysztofa Maternę, wymagała specjalnej oprawy. Dlatego zostaliśmy poproszeni o stworzenie prezentacji, która w prosty i przystępny, acz atrakcyjny sposób, pokaże dokonania instytutu.

Jedynym ograniczeniem naszej fantazji był krótki brandbook PISF. Na podstawie paru slajdów i samego logotypu powstało kilka pomysłów. Poprzez jego dekonstrukcję i uproszczenie do podstawowych elementów, udało się stworzyć zestaw znaków i symboli, które pozwoliły na zilustrowanie i zindywidualizowanie każdego slajdu. Dzięki wyjęciu fragmentów i nadaniu im dynamicznych form, osiągnęliśmy zamierzony efekt i nadaliśmy prezentowanym faktom i wydarzeniom tytułowe emocje.

Taki zabieg pozwolił nam stworzyć graficzny język, którym można podkreślać różnorodność samej sztuki filmowej, jak i wszechstronność działań Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na przestrzeni tych dziesięciu lat działalności. Idąc dalej, w myśl tej idei został również zaprojektowany autorski zestaw cyfr. Dzięki nim dane statystyczne, liczbowo zobrazowane osiągnięcia instytutu, nabrały dużo ciekawszej formy graficznej, a cała gala PISF przyjęła atrakcyjny wizualnie kształt.

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!