Menu

Hadart

Identyfikacja wizualna, Web

Najważniejszym celem rebrandingu firmy Hadart jest potrzeba odróżnienia się od konkurencji, wyjścia ze schematu nagminnie stosowanych elementów roślinnych w świecie identyfikacji firm związanych z ogrodnictwem. W nowym logo stawiamy na oryginalną nazwę, w tym celu zredukowaliśmy formę logotypu do typogramu. Powstała świeża, minimalistyczna forma graficzna, stworzona na bazie nowoczesnej typografii w duchu projektowania europejskiego. Stawiamy na odważne i inteligentne rozwiązania które, będą czytelne i dobrze odbierane poza granicami Polski. Zamieniliśmy zielony kolor na pomarańczowy, który w równym stopniu reprezentuje świat natury, to słońce i kolor kwitnących kwiatów oraz dojrzałych owoców.

Rozbudowany symbol zredukowaliśmy do umieszczonego nad literą H małego okręgu wiszącego jak słońce w zenicie. To tlen wpuszczony w architekturę, którą doskonale reprezentuje konstrukcja litery H. Symbol przypomina również znak diakrytyczny występujący w językach Europy północnej, jest to działanie celowe mające wywoływać u odbiorcy skojarzenia ze stylem życia i podejściem do natury mieszkańców północy. Zrównoważone życie otoczone naturą to filozofia marki Hadart.

Głównym elementem komunikacji firmy Hadart są fotografie przedstawiające realizacje kompozycji roślinnych od doniczkowych po wielkopowierzchniowe ogrody . Każda z nich jest niepowtarzalna w efekcie portfolio wypełnia różnorodność kształtów. System graficzny stanowi dopełnienie komunikacji o element architektoniczny. Stworzyliśmy prosty, modułowy system do budowy materiałów reklamowych. W efekcie w każdym stworzonym komunikacie mamy połączenie elementów natury i architektury. Komunikaty wpisujemy w system modułowy tworzący kompozycję graficzną w przedziale 1-6 modułów, w pionie i poziomie.

W system modułowy wpisujemy fotografie, które na potrzeby urozmaicenia języka wizualnego dzielimy na ostre z dużą głębią ostrości i fotografie z nieostrymi planami. Fotografie z małą głębią ostrości możemy dodatkowo wspierać roślinną grafiką z efektem rozmycia co zwiększa możliwości systemu graficznego.

Creative Direction: Robert Mendel, Jacek Walesiak
UI design: Michał Małolepszy
UX design: Robert Mendel, Michał Małolepszy
Implementacja: Owls Department
Fotografie: Piotr Bednarski / Arck Studio

Udostępnij

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!